0
Your Cart

Mis on jesmoniit ?

Jesmoniit on valmistatud kipsi (settekivimitest loodud mineraal) ja veepõhise akrüülvaigu kombinatsioonist.  See on ökoloogiline ja ohutu alternatiiv vaigule, kipsile või betoonile. 

See loodi algselt Ühendkuningriigis betoonitehnoloogia katse käigus. Viimastel aastatel on see aine aga muutunud üha populaarsemaks kunstnike, jätkusuutlike ettevõtete ja kodumeisterdajate seas.

Jesmoniiti peetakse ohutuks, jätkusuutlikuks ja väga hõlpsasti kasutatavaks, eriti võrreldes teiste alternatiivsete materjalidega (nagu klaaskiud, polüester, krohv, betoon või vaik).

Jesmoniiit on äärmiselt mitmekülgne ja sellega saab luua peaaegu kõike. Seda saab unikaalse viimistluse saavutamiseks segada muude materjalidega, nagu pigmendid, metallist täiteained jne…-  Võimalusi on lõputult!

Alates selle loomisest 1980. aastatel on selle kasutamine pidevalt arenenud.

Jesmoniidi materjalilahendused on ohutud (lahustivabad, lenduvate orgaaniliste ühendite vabad ja tulekindlad) alternatiivid lahustipõhistele toodetele, nagu klaaskiud ja polüestervaik. Need on ka kerged alternatiivid valatud betoonile ja traditsioonilisele kivile.

Jesmoniit on väga tugev, ilmastikukindel ja väga vastupidav. Samuti on see mittesüttiv.